Fotoepilace – IPL Silk Light


Trvalé odstranění chloupků pomocí přístroje IPL-intenzivní pulsní světlo je nejmodernější metoda epilace.

Proč fotoepilační ošetření?

Technologie IPL – umožňuje zničení vlasového folikulu prostřednictvím selektivní fototermolýzy, která způsobí trvalé odumření chloupkové folikuly.

Co je FOTOTERMOLÝZA – laicky řečeno proměna světelného impulsu v teplo.

Odborně – termín se skládá z řeckého slova „foto“ – světlo, „termo“ – teplo, „lysis“ – zničení a „selektiv“  působící pouze místně, což je pouze na aplikovanou oblast.

JAK DOCHÁZÍ K ZNIČENÍ folikuly chloupku – značnou roli hraje obsah melaninu  ve folikule chloupku, ALE NE rozhodující. Melanin je barvivo, které dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede absorbovat svazek paprsků z proměnlivého pulsního světla tak, že dojde k zahřátí chloupku až do kořínku, aniž by byly poškozeny ostatní tkáně. Zvýšení teploty umožní zničení buněk a z folikulu již nemůže vyrůst chloupek.

Které části těla mohou být ošetřovány?

Fotoepilaci s IPL je možné provádět na všech částech těla (nohy, třísla, záda, prsa, podpaží…) a obličeje (horní ret, mezi obočím, vousy…) Tato epilační metoda je efektivní jak u mužů, tak u žen. Při brazilské depilaci se osvěcuje kůže, nikoli sliznice. IPL umožňuje ošetřovat ochlupení černé barvy, ale i hnědé a dokonce i tmavě blond. Za pomoci IPL obvykle jde při několikanásobném opakování  odstranit  i šedivé chloupky (je to velmi náročné).

Jaký je ideální počet návštěv?

V průměru bývá zapotřebí 5 – 6 návštěv. Ochlupení roste v cyklech (existují období růstu a období klidu). IPL působí na chloupky v růstové (anagenní) fázi. Frekvence sezení je od 4 do 8 týdnů.  Úspěšnost závisí také na hormonální hladině klienta a na tom, zda užívá hormonální léky (antikoncepci, substituci, kortikoidy apod.) – ty úspěšnost snižují a bývá zapotřebí větší počet návštěv.

Jak se provádí ošetření IPL?

Před depilací se doporučuje pleť neopalovat a chloupky neodstraňovat depilací teplým voskem či cukrovou pastou.

Chloupky asi 3 dny před ošetřením IPL oholíme, aby v den ošetření byly asi 0,5 – 1 mm dlouhé.

Depilovaná oblast se dezinfikuje a poté postupně osvěcuje. Doba ošetření i cena +-závisí na velikosti ošetřované oblasti.

Na závěr se aplikuje zklidňující přípravek.

Po několika dnech odumřelé chloupky přirozeně vypadají, nedoporučuje se je vytrhávat minimálně 1 týden.

Doporučuje se před a po ošetření zvláštní opatrnost?

Jeden měsíc před a po epilaci se doporučuje pleť neopalovat v soláriu a nepoužívat samoopalovací přípravky. Chloupky není vhodné odstraňovat jakoukoli metodou vytrhávání (vosk, cukrová pasta, orientální depilace, pinzeta, depilační strojek….)

Po ošetření se pokožka nesmí opalovat v soláriu ani na slunci, případně je nutno ji chránit krémy s nejvyššími UV filtry, tzv. slunečními blokátory.

Pokud máte velmi citlivou pokožku, doporučujeme vám po ošetření aplikovat přípravky s Aloe Vera, které můžete zakoupit v našem studiu.

V letních měsících po fotoepilaci chraňte epilované části těla opalovacími přípravky s minimálně 20 UV filtrem. Kvalitní opalovací prostředky lze zakoupit v našem studiu.

Je ošetření IPL bezpečné?

Jedná se o zcela bezpečné ošetření. Systém IPL umožňuje ochlazení pokožky díky přestávkám mezi světelnými mikroimpulsy, a tak pokožka nebývá spálená, jak se někdy stává u laseru.

Ošetření se nedoporučuje v těchto případech:

epilepsie, diabetes, herpes, tetování, čerstvé opálení, u osob užívajících léky na ředění krve a které užívají léky způsobující přecitlivělost na světlo, u osob, kteým vznikla kožní vyrážka v minulosti jako reakce na světlo.

Jsou výsledky epilace definitivní?

Epilace s IPL je považována za trvalou nebo dlouhodobou. V průměru se podaří odstranit 85% chloupků. Zbylé chloupky budou světlé a jemné, téměř nepostřehnutelné. Epilace je závislá na hormonálních změnách a užívání léků, které obsahují hormony. Může se proto po určité době jednorázově udržovat.

Jaké jsou výhody fotodepilace pomocí IPL?

- bezpečnost

- neinvazivní metoda, téměř bezbolestná, vedlejší účinky jsou minimální díky ochlazení pokožky

- účinnost, přizpůsobivost, pohodlnost, rychlost

Ceník

Cena je orientační, závisí na velikosti ošetřované plochy

Horní ret 500,- 700,- Kč
Brada 450, – 800,- Kč
Líce 500,- 800,- Kč
Krk 600,- 1000,- Kč
Podpaží 1.000, – 1.800,- Kč
Předloktí 500,- – 1.800,- Kč
Mezi obočím 100,- – 500,- Kč
Korekce obočí 200,- – .500,- Kč
Celé ruce 1,000,- – 2.500,- Kč
Prsní dvorce 500,- – 1.000,- Kč
Podbřišek 500,- – 1.500,- Kč
Třísla 1000,- – 1.500,- Kč
Bikiny 1.000,- – 2.000,- Kč
Brazilská depilace 1.500,- – 3.000,- Kč
Lýtka 1.200,- – 2500,- Kč
Stehna 1.500,- - 2,500,- Kč
Celé nohy 2.500,- – 3.800,- Kč
Záda 1.300,- – 2500,- Kč
Epilace celého těla , 5.000,- Kč

 

Roční Prm =15,000kč

Konzultace zdarma